středa 13. dubna 2016

Originálním dárkem pro vítěze MMČR 2016 bude i krásný obraz

Chci vám představit lektorku Kurz Kresba & Malba, který v těchto dnech přivádíme na svět v Pei Academy, pod vedením úžasné malířky Radky Kuželové. Ona bude díky své všestranné průpravě i v líčení, face a bodypaintingu taktéž novým porotcem v soutěži Mistrovství ČR v make-upu.
Malířka narozena ve Vrchlabí, žije a tvoří v Praze. Její tvorbu ovlivnil především akademický malíř Nicolai Stanev, a také Václav Benedikt, pod jehož vedením se účastní již několik let malování v plenéru v evropských přímořských oblastech. Je členkou skupiny BENE. Její nejoblíbenější techniky jsou zejména olej, akvarel a akryl. Vedle výtvarných schopností má i talent divadelní. Působila v divadle Jiřího Wolkera v Praze jako taneční choreograf. K jejím nejvýznamnějším úspěchům patří výzdoba zámku Svojšice, kde vytvořila sérii léčitelských obrazů pro ústav duševně postižených.
V roce 2009 se podílela ve spolupráci s výtvarníky M. Zeithammelem a P. Šmídem (Mořský svět) na nově otevřeném projektu Pohádkové království v Praze na Jarově jako hlavní výtvarnice (modelace pohádkových figur, velkoplošné malby a veškerá modelace přírody a aranžérské práce).
Část své tvorby věnuje autorka figurálním poloaktům v široce barevné škále, vyjadřující pocity od lehké agresivity, smyslnosti, vášně až k naprostému uvolnění. Vliv léčebné metody Reiki vyjádřila v sérii léčitelských obrazů, které ovlivňují a naplňují pozitivní energií a mají schopnost navodit duševní harmonii. Jejími obrazy prostupuje jakési záhadné charisma, které je velmi ojedinělé a dokáže projít skrze smysly.
O to více mě těší, že vám mohu představit její osobní cenu pro vítěze letošního ročníku 2016, krásný autorský originální obraz z její produkce s názvem KARNEVAL, olej na plátně, 60 x 50 cm, cena 5.960,-Kč.
Chceme totiž originalitu letošního mistra České republiky kategorie profi ocenit opravdu krásným uměleckým dárkem. Moc děkujeme Radko