pondělí 30. října 2017

Tisková zpráva: Bohemian style opravdu po česku…

Praha, 31. října 2017 – Ve dnech 28. a 29. 10. 2017 proběhla v Mnichově (Germany) výstava pro profesionály v oblasti péče o člověka Beauty Fórum. Je již tradičně spojována především s kosmetikou, make-upem, s nehtovým designem a bodyartem. A mezi ty tradiční akce náleží i Mezinárodní mistrovství Evropy v make-upu - International Masters' Award Make-up. Letos se konal 30. ročník.

Je nám ctí oznámit vám, že na tak prestižní akci, se v den státního svátku naší země (Česká republika) umístila na prvním místě česká reprezentantka – vizážistka a fotografka paní Ing. Michaela Bernatíková z Horních Bludovic.

Pro 30. International Masters' Award Make-up, bylo vybráno vysoce kreativní a módní motto: "Bohemian Fantasy". Rada pořadatelů zněla: "najděte inspiraci na legendárním festivalu Coachella v Kalifornii!" Festivalové dívky zde během něj slaví tzv. "Boho-styl" (pozor zkratka Bohemian neznamená český, i když to tak může vypadat, ale váže se ke slovu bohémský, cikánský) a to v celé své kráse! Obecně platí, že vzhled modelu i líčení je nekonvenční a individuální. Všechno v něm ukazuje: Jsem svobodná, Jsem svá!!! Nechci se starat o pravidla a konvence! Typické jsou maxi šaty, háčkování, džínové oblečení, etno vzory - oblečení inspirované hippies a cikánským stylem. Tuny prstenů, náramků a náhrdelníků (upřednostňuje se v nich především turqouises = tyrkys!).

Make-up zůstává skoro až v pozadí celkového vzhledu. Ale tato soutěž je o make-upu! Takže žádné neonové barvy, nahé líčení skoro jakoby bez podkladu a bez přetížení přílišnou vrstvou pudru. Boho-girls preferují přirozený, slunečně zářící vzhled. Ne pleť posypanou práškovým bronzerem. Jde jen o lehký náznak záře na tvářích, naprosto dokonalou rtěnku a hlavně sice výrazně vypadající, ale zdráhající se oční make-up jdoucí do ztracena. Takže žádná vyzývavost!. Přirozenost je však vaše klíčové slovo k úspěchu v bohémské fantazii! 

Ideálním modelem byla v této soutěži Michaela Křížková, o její vlasy se starala kadeřnice Veronika Popovičová. A celkový styling pomáhala dotvořit Anet Klosková. Avšak nejlépe se své role vizážisty zhostila právě Míša Bernatíková. Z jejích dosažených úspěchů je tento zajisté perfektním vyvrcholením její dosavadní vizážistické kariéry. Zatím se totiž nikomu z vizážistů v ČR, v rámci 30-leté historie této soutěže, nepovedlo postoupit tak vysoko. Zda-li k tomu vedlo i vylosované číslo účastníka 7 se nám nepodařilo zjistit. :) GRATULUJEME.

Kriteria hodnocení Mistrovství: odborní porotci vyhodnotí modely přihlášené do soutěže na základě 4 následujících základních kriterií: 1. ZÁKLADNÍ LÍČENÍ + TVÁŘENKA // 2. DETAIL: OČI // 3. DETAIL: ÚSTA // 4. CELKOVÝ VZHLED a PREZENTACE.

Zároveň se do úvahy berou následující kriteria:
a) Celková sladěnost použitých barev a barevných odstínů pro daný model a téma
b) Celková harmonie v návaznosti na styl – v oblečení, účesu a úpravě nehtů.
Více o podmínkách soutěže v ČR je ZDE.

-----------------------
Ing. Michaela Bernatíková

Adresa : Prostřední Bludovice 731, Horní Bludovice
Datum narození : 6.12.1979
Studium : Obchodně podnikatelská fakulta Slezské univerzity – Karviná, rok ukončení 2010
Vizážistice se věnuji od roku 2009, kdy mě nadchla vyloženě práce s barevným pojetím vizáže a zejména oblast experimentování s různými ornamenty či konturami na tváři. Koníček se stal časem živností. Specializuji se na extravaganci, foto make-up a svatební líčení. 

Z mých dosavadních úspěchů na profesionální úrovni mohu zmínit tyto :
Finále Creative Image Teamu 2011 s kadeřnicí Veronikou Starou - 4.místo
Finále Fotomakeup 2011 Štěpánky Podroužkové - téma Pin-up girl - 2.místo
Mistrovství SR 2011 - česko-slovenská soutěž dekorativní část - téma Baby doll - 1.místo
Finále Fotomakeup 2012 Štěpánky Podroužkové - téma Lolita
Finále Creative Image Teamu 2012 s kadeřnicí Veronikou Starou - 2.místo
Wella Trend Vision s kadeřníkem Jaroslavem Kožušníkem – 1.místo
Finále Creative Image Team 2013 s kadeřnicí Veronikou Starou – 1.místo
Finále Fotomakeup 2013 Štěpánky Podroužkové – téma Benátská noc – 3.místo
Finále Fotomakeup 2015 Štěpánky Podroužkové – téma Fashion Street – 1.místo
World Make-up Wars 2016 – celkový vítěz 4 make-up disciplín – 1.místo na neoficiálním Mistrovství světa v make-upu
Mezinárodní mistrovství ČR v make-upu 2017 – 1.místo a postup do Mnichova na Mistrovství Evropy
Mistrovství Evropy v make-upu 2017 - Mnichov – 1.místo v International Masters' Award Make-up
---------------------------------------------------------
V roce 2016 jsem založila celostátní soutěž
TOP IMAGE LOOK, jejíž finále se koná na veletrhu Interbeauty. Jedná se o týmovou soutěž (makeup, nails, hair), kdy je finálové téma prozrazeno až na místě – tedy finalisté pracují bez příprav ke konkrétnímu tématu. V roce 2016 jsme získali podporu 38 partnerů. Více k soutěži najdete na www.topimagelook.cz

Od roku 2014 se věnuji výuce kurzů líčení – od individuálních po skupinové. V roce 2016 jsem získala akreditaci na rekvalifikační program Vizážistka. Publikace a úzká spolupráce je i s odbornými magazíny pro profesionály Hair and Beauty a Kadeřnická a kosmetická praxe.

Mé nejzajímavější práce najdete na Facebooku – na mém profilu vizážistky - http://www.facebook.com/pages/Míša-Bernatíková-vizážistka/175315225867401

Závěrem se sluší poděkovat především generálnímu partnerovi – veletržní společnosti Incheba Expo Praha; který zajistil výjezd jejího teamu na tuto akci a celé provedení této akce v ČR zaštiťuje během veletrhu Interbeauty na jaře každého roku.

Další informace:

Michal Zdeněk Zachar
Mobil: +420 727 835 825
E-mail: zachar@pei.cz
Www: http://www.mistrovstvi-makeup.cz
Česká republika
---------------------------------------------------------
Pro editory: